Restaurace v Jamném u Tišnova

TŘI KRÁSNÉ VYCHÁZKY S JEŠTĚ PŘÍJEMNĚJŠÍ CÍLOVOU DESTINACÍ

 
Nejen autem se lze k nám dostat. Existují minimálně tři velmi krásné pěší cesty, kterými se k nám příjemnou procházkou dostanete též. A po takovém výkonu bezpochyby bude mnohem více i chutnat:)
 
1. TIŠNOV - JAMNÉ tzv. "Růscká" cesta
    Prapůvodní a do Jamného kdysi jediná, za které byl Hostinec u Vlachů na začátku 20. stol. vystavěn. "Růsckou" cesta je pojmenovaná podle toho, že vedla až do Rohozce. Cesta je to relativně rovná, příjemná a hlavně bezpečná, téměř bez kontaktu s provozem. Hlavně v zimním období ji můžete téměř identicky kopírovat, neboť v současné době je některé její úseky absolvovat přes pole.

    Kudy tedy vede? Z tišnovských "Honů", z konce ulice K Čimperku se vydáte směrem k vodárně, poté mírným klesáním až k potoku Lomnička a k silnici, vedoucí mezi Železném a Lomničkou. Zde je třeba silnici přejít a vydat se stále rovně přes pole. Cesta už tam sice není, neb zcelování polí při zakládání JZD ji zrušilo, ovšem ve starých mapách je zakreslena a navíc tudy vede hranice mezi katastry obcí Lomničky a Železného. Po asi 200 metrech se napojíte na polní cestu, která Vás dovede až do Jamného. Pokud byste chtěli dodržet původní cestu, je třeba cca 100 před stoupáním "ke křížku" na začátku Jamného odbočit mírně vpravo na pole a po cca 300 metrech přijít k příjezdové cestě na pole a poté dojít přímo k Hostinci 
u Vlachů. Délka této trasy je 3,7km.
https://www.mapy.cz/s/eYWwhttps://www.mapy.cz/s/eYTm
 
    Druhá cesta, výhradně po zpevněné cestě, je téměř totožná. Ovšem s tím rozdílem, že při příchodu k silnici Železné - Lomnička je třeba jít až k začátku obce Lomnička, tam odbočit doprava k JZD, to obejít a přijdete na začátek polní cesty, která vás dovede až do Jamného "ke křížku". V Jamném už přejdete na asfaltovou cestu a u vodárny odbočíte prudce vpravo a budete z kopce "jameňáku" klesat až k Hostinci u Vlachů. Délka této trasy je 5km.
  
 
 
 
2. DRÁSOV - JAMNÉ
Za městysem Drásov naleznete Drásovsou studánku. Odtud se vydáte po turistické modré značce ke stoupnání po kopci Vinohrady ke Stanoviskám (484 m. n. m.). Na Stanoviskách musíte "přeskočit" na zelenou turistickou značku a zahájíte klesání přes obci Hajánky a Hájek až do Jamného. Pod Hajánkami se připojíte na silnici č. 377, která Vás po 400 metrech přivede až k nám. Cesta je po celé své délce zpevněná, jen některé úseky jsou za horšího počasí hůře schůdné, zejména v klesání do obce Hajánky. Délka 4,9 km, převýšení 81m (Drásov 265 m.n.m., Jamné 346 m.n.m).
 
 
 
3. RAŠOV - JAMNÉ
Za obcí Rašov (za hřbitovem) naleznete odbočku vpravo na polní cestu, po které se vydáte po zelené turistické značce, která Vás dovede až do Jamného. Po cestě půjdete přes Velkou horu (558 m.n.m.), přes Močický kopec (515 m.n.m.) a poté budete klesat až k nám do Jamného. Celá cesta je zpevněná, schůdná za každého počasí, hlavně za Rašovem nabídne krásné výhledy na lomnické údolí. Nad Jamném se Vám zase otevře krásný pohled na údolí Jamného s výhledem na obci Hajánky. Délka 5,6 km, převýšení 197m (z Rašova budete neustále klesat).
 

 

Kontakt

Hostinec u Vlachů

info@hostinecuvlachu.cz

Jamné 30
Tišnov
666 01

549427001, 603220247

Vyhledávání

Aktuální akce

V této rubrice nejsou žádné články.

OTEVÍRACÍ DOBA

pondělí ZAVŘENO
úterý ZAVŘENO
středa 16.00 - 22.00hod.
čtvrtek 16.00 - 22.00hod.
pátek 16.00 - 23.00hod.
sobota 11.00 - 23.00hod.
neděle 11.00 - 19.00hod.

 

Najdete nás též na:

 

   

 

  

  

Hostinec u Vlachů © 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode