24.12. - ŠNECI PO BURGUNDSKU NA ŠTĚDRÝ DEN V JAMNÉM!

Víte, že jedno z téměř zapomenutých postních jídel na Štědrý den jsou šneci?

     První zmínky o jejich konzumaci pocházejí ze 16. století. Později se z nich stalo typické vánoční postní jídlo chudiny. Postupem času se přeneslo do měst, kde se jich chopili snobové. Už kuchařka M.D.Rettigové zmiňuje šneky v oddělení postních jídel. Za první republiky pak patřili šneci mezi oblíbené vánoční lahůdky, ovšem po druhé světové válce tento zvyk vymizel. Nyní se tato tradice dostává znovu na výslunní. Pojďme jí pomoci!

     Na Štědrý den 24.12. pro Vás připravíme ŠNEKY PO BURGUNDSKU podle originální receptury! Budeme mít otevřeno 10.30h - 13.00hod. a připravovat je budeme pouze pro rezervace. S tím souvisí i velmi omezený počet míst.

     Šneky budeme podávat v 11.30h. (servírovat se musí čerstvě upečené a horké) a jejich doprovod budou tvořit výborné sekty od Kamil Prokeš, konkrétně Dominique a Nicolas. Součástí menu bude i dezert - náš jablečný štrůdl se skořicovou zmrzlinou a káva. Cena kompletního menu je 369,- na osobu (vč. sektu).

Rezervace otevíráme nyní a místa si můžete zadávat buď na e-mail info@hostinecuvlachu.cz nebo na tel.549427001 (event.603220247) až do vyčerpání kapacity, nejdéle do 21.12.
Přijďte si zpestřit Štědrý den! 

 

SEKT DOMINIQUE Blanc de Noir

     Šumivé víno vyráběné tradiční metodou kvašením v láhvi z odrůdy Pinot noir (Rulandské modré)

     Jemná vůně podpořená čerstvým drobnoplodým ovocem se zvýrazněnými malinovo-jahodovými tóny. Chuť příjemně osvěžující s výrazným projevem kompotovaných třešní a višní s dokonale asimilovaným oxidem uhličitým vytvářejícím jemné ale dynamické perlení.
     Především jako aperitiv k ústřicím a kaviáru, svojí svěží elegancí skvěle doprovází plody moře. Vynikající je v kombinaci s ořechovými moučníky. Je rovněž vhodný pro letní osvěžení.

 

 

 

SEKT NICOLAS Blanc de Blanc

     Šumivé víno vyráběné tradiční metodou kvašením v láhvi z odrůdy Chardonnay.

    Vanilkovo-ovocitý buket doprovází nazrálá, plná harmonická chuť s originálním minerálním projevem, extraktivní plností, bohatou strukturou těla, svěžestí kyselin a jemným dlouhotrvajícím perlením.
    Doporučujeme k významným a slavnostním příležitostem. Vhodný je jako aperitiv i digestiv. Příjemně doplní studené úpravy jeseterových a lososových ryb včetně kaviáru.

NAJDETE NÁS TÉŽ NA:

                

  TOPlist NAVRCHOLU.cz

NEWSLETTER

Chcete mít přehled o tom co chystáme, co máme v nabídce a co je u nás nového?
Odběr novinek na Váš e-mail.