Restaurace v Jamném u Tišnova

Z HISTORIE NÁPOJOVÉ NABÍDKY

19.08.2014 12:21
    Až dosud jsme se ve výletech do historie zabývali velkými událostmi, milníky či stavebními úpravami. Dnes se podíváme na kousek historie nápojového sortimentu.

Když začátkem 20.století zakladatel hostince pan František Vlach vybíral dodavatele piva, nikdo z nyní žijících jeho úvahy neznal. Není tedy známo, podle jakých kritérií se rozhodoval. Nejdůležitější roli zřejmě hrála dostupnost a blízkost. Od vzniku hostince se partnerem pro dodávku piva stal černohorský pivovar. Spolupráce s ním tedy trvá cca od roku 1902 doposud. Dle listin uchovaných a dochovaných v Pivovaru Černá Hora je Hostinec u Vlachů údajně nejdéle nepřetržitě odebírajícím zákazníkem. Jestli si František

 Vlach nechal vozit pivo přímo z Černé Hory nebo z klášterních prostor v Překlášteří, který na počtáku pronajali vlastníci černohorského pivovaru (Rolnická akciová společnost pivovarní a sladovní) a učinili z něj svou pobočku, se již nedozvíme. V období komunistického režimu, kdy musel být hostinec pronajat spotřebnímu družstvu Jednota a syn Františka Vlacha, nástupce a další majitel Jan, byl jejím zaměstnancem, bylo přikázáno přidat do sortimentu ještě pivo z pivovaru Starobrno. Jeho odběr byl ovšem po navrácení zpět do soukromých rukou počátkem 90-tých let ukončen.
 
 

    Od novodobé historii, čili od přestavby v roce 2000, jsme v oblasti vín začali spolupracovat s p. Radomírem Sedláčkem z Rajhradu, který v té době vyráběl vína v Rajhradských klášterních vinných sklepech. Jeho vína v roce 2004 doplnila a posléze nahradila produkce Stanislava Mádla z Velkých Bílovic. Jeho víno je tedy zařazeno v nápojovém lístku od toho roku až doposdu, což znamená desetileté výročí. 

    Seznámení s ním proběhlo někdy v roce 2003 ve Vinné galerii v Lužánecké ulici v Brně, kde jsme byli na jím vedené degustaci vín. Získal si nás jednak samořejmě kvalitním vínem a jednak bezprostředním, srdečným a svérázným přístupem, který prostě nešlo přehlédnout. Za dobu spolupráce jsme několikrát uspořádali v zahradním posezení i uvnitř restaurace degustace, které si vedl on sám. Pro zpříjemnění večera degustaci a následnou zábavu doprovázela cimbálová muzika Antonína Stehlíka ze Znojma.
    V současné době době si můžete u nás vybrat z jeho sedmi bílých, sedmi červených vín a v nabídce je i rosé. Vínem vám rádi zpříjemníme posezení v restauraci, ale můžete si jej i koupit za výhodnější cenu i s sebou domů. Jeho Veltlínské zelené 2013 a Rulanské šedé 2013, obojí v pozdním sběru, jsou zmíněny i v nové publikaci "Průvodce nejlepšími víny České republiky" se shodným ohodnocením 85 bodů.
 

Kontakt

Hostinec u Vlachů

info@hostinecuvlachu.cz

Jamné 30
Tišnov
666 01

549427001, 603220247

Vyhledávání

Aktuální akce

V této rubrice nejsou žádné články.

OTEVÍRACÍ DOBA

pondělí ZAVŘENO
úterý ZAVŘENO
středa 16.00 - 21.00hod.
čtvrtek 16.00 - 21.00hod.
pátek 16.00 - 23.00hod.
sobota 11.00 - 23.00hod.
neděle 11.00 - 19.00hod.

 

Najdete nás též na:

        

 

Hostinec u Vlachů © 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode