NAŠE NABÍDKA ZAVAŘENÝCH SPECIALIT

Dovolte, abychom vám představili kompletní aktuální nabídku zavařených specialit pro výdejní okénko pro prodej s sebou či rozvoz (pá 16-19h., so a ne 11-15h):

PEČENÁ VEPŘOVÁ KOLENA A ŽEBÍRKA - ZAVAŘENÁ
Abyste si mohli naše pečené koleno a žebírka dát kdykoliv, připravili jsme Vám je jako zavařené ve vlastní šťávě!
     Na větší kusy nakrájené naše tradiční upečené koleno i s kůžičkou a prolité tolik oblíbeným výpekem. Následně zavíčkováno a nadvakrát zavařeno. Na samotný závěr celého procesu olepeno amatérskou etiketou (aby lákal spíš obsah, než obal :) )
     Dvě velikosti: 300g - 109,-Kč  /  500g - 159,-Kč

 

 

 

    U žeber postup téměř stejný, jen jsme z nich odstranili kosti. Ani u jednoho žádné přídavky, aditiva, éčka, stabilizátory a podobné zhůvěřilosti. Prostě speciality, jak jste na ně zvyklí u nás.
    Dvě velikosti: 300g - 119,-Kč  /  500g - 189,-Kč

 

 

 

SEGEDÍNSKÝ GULÁŠ - ZAVAŘENÝ
    Správný maďarský název je Székely gulyás a nemá nic společného s maďarským městem Szeged. V Rakousku se mu říká Szegediner a odtud už jen kousek k našemu Segedínskému.
    A jak tedy vznikl? V 19.stol. byl v tehdejší Pešti jistý archivář József Székely, který rád chodil do restaurace Arany Ökör. Jednoho večera přišel pozdě a v kuchyni již byly jen zbytky pokrmů. I řekl hostinskému, ať ty zbytky smíchá, že má hlad a sní to. Hostinský tedy smíchal vepřový pörkölt (Sertéspörkölt) a zelnou polévku zahuštěnou smetanou (Korhelyleves). Od té doby si tam p.Székely poroučel tuto míchanici, které začali říkat Székelyho gulyás. Maďarský básník Sándor Petröfi, který do této restaurace chodil též, o pokrmu napsal báseň, která obletěla Evropu a sláva této novinky byla na světě.
    No a my tento Székelyho gulyás také čas od času uděláme a nyní vám jej nabízíme zavařený, abyste si jej mohli otevřít kdykoliv budete mít chuť. Jen jej nazýváme "po česku", abychom Vás nemátli  :)
    Dvě velikosti: 340g - 99,-Kč  /  640g - 169,-Kč

MASOVÉ KULIČKY V RAJSKÉ OMÁČCE - ZAVAŘENÉ 
    K masovým kuličkám s rajskou omáčkou se bohužel žádná historie neváže. Ale pokud máte rádi plněný paprikový lusk, je tento pokrm velmi podobnou verzí, jen bez paprikového lusku. Opět zavařené, abyste si jej mohli dát kdykoliv.
    Dvě velikosti: 370g - 99,-Kč  /  650g - 169,-Kč

 

 

JELENÍ GULÁŠ - ZAVAŘENÝ
    Název vychází z maďarského "gulyás" - tak se říkalo pastevcům, kteří hlídali stáda koní na maďarských pláních. Ti si vařili v kotlíku nad ohněm pokrmy z masa a zeleniny, což se ovšem více podobalo polévce. Naše podoba guláše, jak jsme na něj zvyklí, je něco mezi maďarským Pörköltem a Paprikásem.
     My jsme Vám jej připravili z jeleního masa jako zvěřinový. Lehce pikantní, ale tak aby byla cítit chuť zvěřiny. 
     Dvě velikosti: 350g - 135,-Kč  /  640g - 199,-Kč

 

 

DRŠŤKOVÁ POLÉVKA - ZAVAŘENÁ
    Tradiční český recept se nejvíce podobá italské polévce La busecca, která se v Lombardii jedla na Štědrý večer. V 17.století se do Čech dostávaly různé italské vlivy (v malbě, literatuře i architektuře) a je tedy pravděpodobné, že se k nám s nimi dostal i tento recept. Postupem času byl upraven na naše tradiční suroviny.
    Polévka je známá v zemích bývalého Rakouska-Uherska zejména jako "polévka nádražních restaurací". Taktéž se na horkou kdysi chodilo po prohýřených nocí do masných krámů. Myslíme, že by neměla zmizet z našich jídelních lístků, a tak jsme ji připravili zavařenou, abyste si ji mohli dát kdykoliv budete mít chuť.
    Dvě velikosti: 350g - 62,-Kč  /  645g - 105,-Kč

NAJDETE NÁS TÉŽ NA:

                

  TOPlist NAVRCHOLU.cz

NEWSLETTER

Chcete mít přehled o tom co chystáme, co máme v nabídce a co je u nás nového?
Odběr novinek na Váš e-mail.