NOVÉ TÉMATICKÉ BALÍČKY VÍN: SVĚT RŮŽOVÉHO A VELTLÍN ZELENÝ Z RAKOUSKA

Vážení přátelé, milovnice a milovníci vína,
    dovolte, abychom Vám představili další dva tématické a cenově zvýhodněné balíčky vín. První dva balíčky (TOP nabídka ze Salonu vín a Červené Rakousko) si můžete prohlédnout na tomto odkazu. Nyní si můžete objednat rosé vína od vyhlášeného specialisty Honzy Stávka z Němčiček a Veltlín zelený přímo z oblasti této odrůdě zaslíbené - rakouského Weinviertelu!

 

SVĚT RŮŽOVÉHO
    I když už je podzim, pojďme si ještě prodloužit léto! Tři rosé vína, které Vám v tom velmi pomohou, pocházejí od Jana STÁVKA z Němčiček. Ten vede Vinařský dvůr v Němčičkách již ve čtvrté generaci (stejně jako Hostinec u Vlachů :) ). V roce 2013 jej přejmenoval na VÍNO J. STÁVEK. Spolu se svým týmem s stará o tři viniční tratě v Němčičkách, ve kterých zrají ty nejlepší hrozny — Bočky, Novosad a Růžený. Jeho velkou specializací je odrůda Frankovka a vynikající rosé vína, která můžete nyní ochutnat.
    Zvýhodněná cena za tento balíček 3 lahví činí 720,-Kč!

ROSÉ ČTVRTÉ (cuvée Frankovka + Merlot), r.2018, kabinet, polosuché
(zb.cukr: 6,8g/l, kys.: 5,1g/l, alk.: 11,5%)
    Intenzivní vůně s pupeny černého rybízu a ostružiny. Ve svěží chuti s hravou kyselinkou naleznete charakter mučenky a třešně srdcovky. Víno společenské, ideální "vstupní brána" do růžových vín.

ROSÉ TRKMANSKA (Frankovka), r.2018, VOC Modré Hory, viniční trať Trkmanska
(zb.cukr: 5,1g/l, kys.: 5,5g/l, alk.: 12%)
    Pivoňková barva, ve vůni třešňové pecky a malinový jogurt. Chuť svěží, šťavnatá s kořenitým dozníváním, jak se ostatně na Frankovku sluší.

ROSÉ BOČKY (Svatovavřinecké), r.2018, VOC Modré Hory, viniční trať Bočky
(zb.cukr: 2,4g/l, kys.: 5,4g/l, alk.: 12,5%)
    Subjektivní hodnocení: na rosé nezvykle vysoká barva, která je důsledkem delší macerace slupek. Ve vůni vyzrálé, ušlechtilé, s hloubkou a noblesou. Zaujme vůně velmi zralých malin s lehkou stopou ovocné svěžesti a kořenitosti. Na chuti plné, komplexní, vyvážené s charakterem pikantních višní, ostružin a malin s taniny perfektně balancujícími na hraně mezi růžovým a lehčím červeným vínem, které zvyšují dojem kořenitosti. Rozhodně se nejedná o prvoplánové rosé. Je to "vyšší level", který si bude s každým douškem vyžadovat Vaši pozornost.

Něco vysvětlivek:
kabinet - označení jakostního vína s přívlastkem.
VOC Modré Hory - Vína originální certifikace (VOC) mohou být vyrobena pouze z odrůd, typických pro daný region a hrozny mohou pocházet pouze z vybraných vinařských tratí. Tento přísný výběr garantuje vína odrážející terroir (místo původu) ve vůni i chuti.


 

GRÜNER VELTLINER NEBOLI VELTLÍN ZELENÝ
    Veltlín zelený - velmi stará a nejrozšířenější odrůda vinic moravských i rakouských. Tam zabírá celkem 31% všech vinic! Ochutnejte to, čemu američané říkají "Groovy", protože název Grüner Veltliner je pro ně nevyslovitelný :)
    Tato tři vína jsou z jedné odrůdy a přitom každé jiné! Všechna ovšem pochází přímo z kraje Veltlínu zaslíbeném - rakouského Weinviertelu, od vinaře Hosrta Schuckerta z vinařské vesničky Ketzelsdorf, který své vinařství provozuje již v několikáté generaci.
    Zvýhodněná cena za tento balíček 3 lahví činí 570,-Kč!

POYSDORFER SAURÜSSEL (Grüner Veltliner), r.2019
(zb.cukr: 2,5g/l, kys.: 5,7g/l, alk.: 11,5%)
    Subjektivní popis: lehké, svěží, hravé víno s ovocným charakterem. Na vůni typická zelená jablíčka a bílý pepř, v chuti jemné, dokonale korespondující s vůní - sadové ovoce, lehká kořenitost a perfektní vyváženost kyselinek a zbytkového cukru. Typický veltlín z poysdorfských vinic.
    A co znamená název a označení Saurüssel? Přečíst můžete na tomto odkazu.

 

WEINVIERTEL DAC (Grüner Veltliner), r.2019
(zb.cukr: 3,1g/l, kys.: 5,4g/l, alk.: 12,5%)
    Subjektivní hodnocení: Zkratka DAC (Districtus Austriae Controllatus) označuje typické víno daného regionu. V oblasti Weinviertel je to jen Veltlín zelený. Hrozny na toto víno pocházejí ze třech vinic - Tenn, Feldeln a Saurüssel. V barvě jiskrné, světle zelenožluté s krásnou vizkozitou. Na vůni středně intenzivní, ovocné s typickým aroma zelených jablíček a citrusového ovoce a nezbytnou kořenitostí bílého pepře. Na chuti ovocné, svěží s charakterem sadového ovoce a živou, šťavnatou kyselinkou. Delší dochuť v pikantním, kořenitém tónu a citrusového ovoce.
    Kompletní popis naleznete na odkazu zde.

GRÜNER VELTLINER Alte Reben (ze staré vinice), r.2019
(zb.cukr: 1,4g/l, kys.: 5,4g/l, alk.: 13%)
    Subjektivní hodnocení: Skvostný Veltlín z vinice Untere Lüss. Réva produkující toto víno je starší 35 let. Na barvě je víno výraznější žluto-zlaté, s lehkými zelenkavými odstíny. Ve vůni je charakteru sadového ovce s výraznějším, kořenitějším tónem. Subtilnější, ale důmyslnější a rafinovanější, vyžadující si pozornost. V chuti čisté, plnější, s krásným ovocným základem zralých jablek a stopou hrušek a zralého ananasu, kde poté postupně nastoupí kořenitost a pikantnost, která velmi příjemně prodlouží chuť.
    Kompletní popis naleznete na tomto odkazu.

 

Balíčky vín jsou k dostání v aktuální otevírací době výdejového okénka Hostinec u Vlachů:
Pátek 16.00 - 19.00hod.
Sobota 11.00 - 15.00hod.
Neděle 11.00 - 15.00hod.

Mimo tuto dobu je možno vína vyzvednout na základně domluvy (tel.603220247, kadlecmichal@email.cz) nebo je taktéž možné je i dovézt (Tišnov a nejbližší okolí).
Stále samozřejmě platí nabídka i kompletní nabídka vín, ze které můžete vybírat. Její kompletní znění naleznete na tomto odkazu.

Děkujeme za Váš zájem a zůstávejte zdrávi!

 

Více zde: https://www.mikwine.cz/news/tematicke-balicky-ruzovy-svet-a-veltlin-zeleny/

NAJDETE NÁS TÉŽ NA:

                

  TOPlist NAVRCHOLU.cz

NEWSLETTER

Chcete mít přehled o tom co chystáme, co máme v nabídce a co je u nás nového?
Odběr novinek na Váš e-mail.