VÍKENDOVÁ NABÍDKA 10.-12.12.2021

Vážení přátelé,
    dovolte nám představit nabídku druhého prosincového víkendu, která bude k dispozici od pátku 10.12. od 16.00hod.

    Jak bývá zvykem u téměř všech víkendových nabídek, i zde budou všechny pokrmy, vzhledem k čerstvosti a dostupnosti surovin, připraveny pouze v omezeném počtu porcí. Přednost budou mít samozřejmě rezervace.

    Budete-li mít zájem, rádi Vám cokoliv z naší nabídky (týdenní i stálé - kolena i žebírka...) nachystáme k zakoupení a odnesení s sebou domů. Stačí jen tel. či e-mailová objednávka (abyste nemuseli čekat) a na domluvený čas budete mít vše připraveno.

 

 

 PEČENÁ KOLENA A ŽEBÍRKA
K dispozici budou taktéž tradiční, čerstvě upečená vepřová kolena a žebírka. Vzhledem k tomu, že dbáme na čerstvost, připravujeme jich pouze omezený počet (na objednávku + pár kusů navíc). Taktéž tedy doporučujeme jejich rezervaci. 

 
 

PIVNÍ SPECIÁL MIKULÁŠSKÉHO VÍKENDU
    Čertovský speciál 14° je spodně kvašený pivní speciál výjimečné chuti, který připravili sládci z jihlavského pivovaru. Je charakteristický temně červenou barvou a bohatou, andělsky jemnou narůžovělou mikulášsky vyváženou plností a hořkostí. Vyrábí pivovar Jihlava

 

 

 

VÍNO PO SKLENIČCE Z RAKOUSKÉHO VINAŘSTVÍ GUT KELLERSTÖCKL

      V prosinci budou nabídku "vína po skleničce" tvořit vína z 0,75l lahví od Horsta Schuckerta a jeho vinařství GUT KELLERSTÖCKL z rakouského Ketzelsdorfu, a to:
- MUSKATELLER r. 2020, suché
- BLAUBURGER, r.2019, suché

 

 

 

 

KÁVA Z TIŠNOVSKÉ PRAŽÍRNY NILAJA
    Ještě přes listopad pro Vás budeme připravovat všechny druhy káv ze značky BRAZIL CERRADO.
    Káva typická svou velmi jemnou aciditou a hutným tělem. Espresso připravené z této kávy je vyváženě sladké a má bohatou cremu. V chuti můžeme cítit především kakao a lískový oříšek. Zrnkovou kávu je možné zde zakoupit na baru za cenu pražírny - 250g / 212,-Kč.

NAJDETE NÁS TÉŽ NA:

                

  TOPlist NAVRCHOLU.cz

NEWSLETTER

Chcete mít přehled o tom co chystáme, co máme v nabídce a co je u nás nového?
Odběr novinek na Váš e-mail.