Restaurace v Jamném u Tišnova

O pivě

Hostinec U Vlachů čepuje tímto rokem již 114 let pivo vařené v Černé Hoře. Nyní bychom vám rádi představili sortiment, s nímž se u nás v hostinci setkáte a které Vám rádi nabídneme.

NABÍDKA PIV

 U nás naleznete pět druhů točených piv. V tomto výčtu naleznete jen čtyři, páté pivo je speciál, který se mění každý týden. Naleznete jej vždy v aktuální víkendové nabídce.

 
 

PÁTER 11st. - světlé pivo

 

Původ názvu: 
     Jméno piva bylo odvozeno od zakladatele Rolnické akciové společnosti faráře Pátera Ševčíka, který v roce 1896 založil akciovou společnost a v nelehkém období tak pomohl pivovaru se pevně postavit na vlastní nohy.

Chuť: 
     Je charakteristické svojí vyrovnanou plností chuti a spojuje chuťové přednosti jak desítky, tak i dvanáctky.  Pivo je uvařeno opět pouze z moravských surovin, moravského sladu a moravského chmele. Obsah alkoholu v něm bude 4,4 %.

 

 

U NÁS TOČENÝ DO 0,3l A 0,5l SKLENIC

 

 

11st. polotmavé pivo

Chuť:
      
V pivu se snoubí klasická hořkost světlého piva se sladší karamelovou chutí piva tmavého. Řezané pivo má narudlou až granátovou barvu a příjemnou chmelovou až mírně karamelovou vůni.

 

U NÁS TOČENÝ DO 0,3l A 0,5l SKLENIC

 

GRANÁT 12st. - tmavé pivo

 

Původ názvu: 
     Podle charakteristické granátové až rudohnědé barvy (tmavší než jiná tmavá piva). Barva Černohorského Granátu může vést jeho konzumenty až k označení "černé pivo".

Chuť: 
     Je charakteristické svou vysokou plností, vyšší sladkostí a velmi tmavou barvou. Vyšší podíl bavorského, karamelového a barvícího sladu dle prastarých receptur dává tomuto pivu nezaměnitelnou karamelovou chuť a výrazně ovlivňuje charakter hořkosti.Vyznačuje se hlavně dobrou pěnivostí i řízem.

 

U NÁS TOČENÝ DO 0,3l A 0,5l SKLENIC

 

FORMAN  -  0% pivo bez alkoholu

 

Původ názvu: 
     Název vznikl ve spolupráci s regionálními periodiky v soutěži: "Hledáme název nealko piva". Název Forman vychází z historie, kdy přes Černou Horu vedla obchodní stezka, kudy jezdili formani se svými povozy.

Chuť: 
     Nejnovější pivo z Pivovaru Černá Hora je úplná novinka v České republice. Je to první pivo u nás, které má 0% alkoholu. Chuťově je velmi podobné pivu alkoholickému a svojí vyváženou hořkostí a plností se mu též výrazně přibližuje.

 

U NÁS TOČENÝ DO 0,3l A 0,5l SKLENIC

 

Kontakt

Hostinec u Vlachů

info@hostinecuvlachu.cz

Jamné 30
Tišnov
666 01

549427001, 603220247

Vyhledávání

Aktuální akce

V této rubrice nejsou žádné články.

OTEVÍRACÍ DOBA

pondělí ZAVŘENO
úterý ZAVŘENO
středa 16.00 - 22.00hod.
čtvrtek 16.00 - 22.00hod.
pátek 16.00 - 23.00hod.
sobota 11.00 - 23.00hod.
neděle 11.00 - 19.00hod.

 

Najdete nás též na:

 

   

 

  

  

Hostinec u Vlachů © 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode