VINNÝ LÍSTEK

"Víno povzbuzuje ducha, rozněcuje srdce, zbavuje neklidu, vyvolává veselí. Chudý se pokládá za bohatého, černé chmury se rozplývají a čelo se vyjasňuje." - Ovidius

    Vína nenakupujeme anonymně ve velkoobchodě či od dovozců, ale jezdíme si pro ně sami přímo do jednotlivých vinařství. Do naší nabídky je vždy vybíráme na základě degustace přímo s vinaři i s prohlídkou jejich vinic, abychom vám mohli zprostředkovat kompletní informace a nabídnout to nejlepší.
    Všechna vína z naší nabídky si můžete zakoupit i domů, a to dle speciálního ceníku, který vám na požádání rádi poskytneme. Taktéž můžeme připravit dárková balení či dovážku vybraného vína až domů.  Informujte se u obsluhy!

RÁDI VÁM S VÝBĚREM VÍNA PORADÍME
    Neostýchejte se poradit o výběru vhodného vína s Michalem Kadlecem. Je absolventem čtyř stupňů sommelierského studia ve Vinařské akademii, absolventem degustátorských kurzů v Národním vinařském centru, držitelem degustátorských zkoušek podle ČSN 8586-2, hodnotitelem vín na soutěžích a aktivním účastníkem sommeliérských i degustátorských soutěží. Rád Vám poradí dle Vaší chuti, nálady, společnosti, pokrmu či délky pobytu u nás. 
    Pokud si chcete nějakou láhev zakoupit domů či jako dárek, rádi poskytneme speciální ceník a víno, vč. dárkového balení, připravíme.
 
 
 

ZASTOUPENÁ VINAŘSTVÍ A VÍNA V NABÍDCE

KAMIL PROKEŠ VINAŘSTVÍ, Velké Němčice
    Jeho vína vznikají ve vinařském dvoře ve Velkých Němčicích. Důsledně se drží zásady zachování terroir, vyloučení chemických přípravků a minimalizace enologických zásahů. Bílá i červená vína se vyrábějí především v keramických nádobách o objemu 200 až 1000 litrů. Zdrojem hroznů jsou vlastní dvouhektarové vinohrady.
GUT KELLERSTÖCKL, Ketzelsdorf, Rakousko
    Gut Kellerstöckl je provozováno v Ketzelsdorfu po několik generací. Vinohrady Horsta Schuckerta se rozprostírají na 25 hektarech v okolí vinařského města Poysdorf. Pro zpracování hroznů používá nejmodernější technologie a fermentace probíhá v nerezových tancích.
WEINGUT TAGWERKER, Herrnbaumgarten, Rakousko
    Vinařství je spravováno již v třetí generaci. Markus Tagwerker, který důkladnou péčí o cca 25 hektarů vinic na nejlepších vinicích v okolí-Johannesbergen, Altenbergen či Hödeln produkuje krásná suchá bílá vína v typická pro daný region.
VINAŘSTVÍ U VRBŮ, Hustopeče
    Rodinné vinařství U Vrbů bylo založeno v roce 1997. Vinohrady pro jejich vína se nacházejí ve viničních tratích Růženy, Stará hora, Štarvicary v katastru vinařského města Hustopeče a celkem tvoří plochu 4,5 ha. Rodina zastává ekologické vinohradnictví a vinice jsou tedy ošetřovány bez použití pesticidů. Zelené práce a sklizeň jsou prováděny pouze ručně a roční produkce vína je cca 15 000 litrů. 
VÍNO J.STÁVEK, Němčičky    
    Vinařský dvůr v Němčičkách vede ve čtvrté generaci Honza Stávek. Ten jej v roce 2013, na stoleté výročí narození dědečka Boleslava Kopřivy a dědečka Josefa STÁVKA, přejmenoval vinařský dvůr na VÍNO J. STÁVEK. Spolu se svým týmem s stará o tři viniční tratě v Němčičkách - Bočky, Novosad a Růžený, na kterých zrají ty nejlepší hrozny. Jeho velkou specializací a neskrývanou vášní je odrůda Frankovka a vynikající rosé vína.

Všechna vína, která máme u nás v restauraci v nabídce, můžete taktéž zakoupit v e-shopu Obchod-MiKwine.cz

 

NABÍDKA PIV

 U nás naleznete pět druhů točených piv. V tomto výčtu naleznete jen čtyři, páté pivo je speciál, který se mění každý týden. Naleznete jej vždy v aktuální víkendové nabídce.

PÁTER 11st. - světlé pivo

Původ názvu: 
     Jméno piva bylo odvozeno od zakladatele Rolnické akciové společnosti faráře Pátera Ševčíka, který v roce 1896 založil akciovou společnost a v nelehkém období tak pomohl pivovaru se pevně postavit na vlastní nohy.
Chuť: 
     Je charakteristické svojí vyrovnanou plností chuti a spojuje chuťové přednosti jak desítky, tak i dvanáctky.  Pivo je uvařeno opět pouze z moravských surovin, moravského sladu a moravského chmele. Obsah alkoholu v něm bude 4,4 %.


LOBKOWICZ PREMIUM NEALKO

   Trojnásobné chmelení na varně v kombinaci se studeným chmelením dodává pivu osvěžující výrazné chmelové aroma. Nízkého obsahu alkoholu je dosaženo použitím speciálního kmene kvasnic.
    Vyrábí Pivovar Lobkowicz ve Vysokém Chlumci.

POLOTMAVÉ 11°

    Nižší stupeň prokvašení a lehce snížená dávka chmele dává více vyniknout sladovému tělu s jemně karamelovými podtóny a příchutí pražených oříšků.
    Vyrábí Pivovar Květnice v Tišnově.

PIVNÍ SPECIÁL
    Vždy máme na čepu nějaký speciál. Informujte se z víkendové nabídky, co je zrovna připraveno na výčepu.

 

NAJDETE NÁS TÉŽ NA:

               

   NAVRCHOLU.cz

NEWSLETTER

Chcete mít přehled o tom co chystáme, co máme v nabídce a co je u nás nového?
Odběr novinek na Váš e-mail.