Restaurace v Jamném u Tišnova

Novinky

27.05.2018 10:00

VÍKENDOVÁ NABÍDKA 25.-27.5.2018

     Ano, stále se opakujeme, ale právě proto, že se nic nemění. Všechny pokrmy budeme zase připravovat v omezeném množství. Stále platí možnost, že pokud Vás tedy něco zaujalo a rádi byste k nám na vybraný pokrm zajeli, můžete nám dát dopředu vědět. Rádi pro Vás konkrétní jídla zarezervujeme.
     Pečená kolena i žebírka budou tradičně od pátku též čerstvě připravena. Kolena doporučujeme rezervovat, neboť jsou pečena převážně na objednávku + pár kusů navíc. Stačí nám dát vědět telefonem či e-mailem ideálně v předstihu, ale stačí i v den návštěvy. Žebírek připravujeme dosti, ovšem při větším množství též doporučujeme rezervaci.

 

 

 

 

 

PIVNÍ SPECIÁL - SINGLE HOP EDITION z tišnovského Pivovaru Květnice

    Vzhledem k oblíbenosti budeme mít ještě tento týden Single Hop Ale, tedy svrchně kvašený speciál ze speciální řady tišnovského Pivovaru Květnice, které mají mít stejný sladový základ a chmelené jsou vždy pouze jedinou odrůdou chmele.
    Tyto odrůdy jsou pečlivě vybírány tak, aby byly aromaticky zajímavé a samozřejmě, aby také byly vhodné pro toto použití tedy dodání základní hořkosti, aroma při chmelovaru a dry hop, tedy suché chmelení.
    První v této edici je speciál s chmelem Centennial. Jedná se o aromatickou odrůdu pěstovanou v USA od roku 1990. Někdy též nazývaná jako super Cascade. Aroma je květinové a citrusové. Převážně citrus, ale s podtónem citronové trávy a často jehličí.
     Ostatně, přijďte ochutnat!

 

 

VÍNA "PO SKLENIČCE" - STANISLAV MÁDL, VELKÉ BÍLOVICE

    Poslední víkend Vám "po skleničce" nabídneme tato vína: TRAMÍN ČERVENÝ 2016 pozdní sběr a ANDRÉ 2015 od Stani Mádla z Velkých Bílovic.
 

    TRAMÍN ČERVENÝ PS 2016 je víno s barvou odstínu lipového květu, ve vůni středně intenzivní až intenzivnější, výrazně květinového charakteru po růžích, se stopou vyzrálého ovoce. Chuť je jemná, středně plného těla, kořenitější, bez výraznějšího projevu kyselin, ale přitom ne sladká. Díky suchému charakteru se stává lehce pikantnější a tím pádem i svěžejší. Dochuť je středně dlouhá.

    ANDRÉ ročníku 2015, taktéž od Stani Mádla, je, jak známo, kříženec Frankovky a Svatovavřineckého. Má světle rubínovou barvu, na vůni je čisté, svěží, stále ještě mladistvé s ovocnou charakteristikou, nejvíce připomínající zralé višně s lehce kořenitou stopou. Chuť koresponduje s vůní, čili v ní nalezneme charakter peckového ovoce, zejména višní, přecházející až do kompotu, s jemnou tříslovinou a dochutí lehké pikantnosti zelené papriky. Jedná se spíše o lehčí, nekomplikované víno.

 

 

KÁVA Z TIŠNOVSKÉ  PRAŽÍRNY NILAJA - BRAZIL CERRADO DULCE
    Poslední víkend (jelikož se blíží konec května) Vám budeme připravovat kávu z druhu BRAZIL CERRADO DULCE z tišnovské pražírny Nilaja. Káva typická svou velmi jemnou aciditou a hutným tělem. Espresso připravené z této kávy je vyváženě sladké a má bohatou cremu. V chuti budete moci cítit především kakao a lískový oříšek.Pokud Vám zachutná, bude možnost si je zakoupit v 250g balení na baru.

24.05.2018 12:00

POZVÁNKA - 25.5. DEGUSTACE VÍN - KAMIL PROKEŠ VINAŘSTVÍ

!POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!

    V pátek 25.5. za námi přijede Kamil Prokeš z Velkých Němčic s produkcí svých vín.

    Jeho vína vznikají ve vinařském dvoře ve Velkých Němčicích. Důsledně se drží zásady zachování terroir, vyloučení chemických přípravků a minimalizace enologických zásahů. Z jeho sklepního hospodářství tak vycházejí vína, která jsou dokonalým produktem okolní přírody. Bílá i červená vína se vyrábějí především v keramických nádobách o objemu 200 až 1000 litrů. Produkce kolem 20 000 lahví by se neměla do budoucna příliš zvyšovat. Zdrojem hroznů jsou vlastní dvouhektarové vinohrady, Ryzlink vlašský a Pálava pocházejí z Mikulovska, kde mají tyto odrůdy nejlepší podmínky. Podílet se na tvorbě vína, které je dokonalým produktem okolní přírody, je pro něj nejen otázkou existenční, ale i radostí, určitého druhu umění a oprávněné hrdosti a pýchy.
    Jsme přesvědčeni, že jeho degustace bude stát za to, neboť on osobně je navíc trojnásobným mistrem v sabrage (useknutí hrdla láhve), sommelier ČR roku 2017 a vítěz Mistrovství sommeliérů SR roku 2017. Veškeré info je v pozvánce. Rezervace míst jsou možné již nyní!
    Rezervujte si v diářích: pátek 25.5. v 19.00 hod.. Vstupné 200,-Kč.

24.05.2018 11:06

STŘEDA 23.5. ZAVŘENO A ČTVRTEK 24.5. AKTUÁLNĚ

    Ve středu 23.5. bude z technických důvodů zavřeno. 

   Ve čtvrtek 24.5. bude otevřeno od standardních 16.00hod. a v nabídce budou obvyklá pečená žebírka či výběr ze stálého jídelního lístku.

 

    Od čtvrtka bude také v nabídce i nový pivní speciál Single Hop Ale. Jedná se o svrchně kvašený speciál ze speciální řady piv tišnovského Pivovaru Květnice, které mají mít stejný sladový základ a chmelené jsou vždy pouze jednou odrůdou chmele.
piv tišnovského Pivovaru Květnice, které mají mít stejný sladový základ a chmelené jsou vždy pouze jednou odrůdou chmele.     

    Tyto odrůdy jsou pečlivě vybírány tak, aby byly aromaticky zajímavé a samozřejmě, aby také byly vhodné pro toto použití tedy dodání základní hořkosti, aroma při chmelovaru a dry hop, tedy suché chmelení.

    První v této edici je speciál s chmelem Centennial. Jedná se o aromatickou odrůdu pěstovanou v USA od roku 1990. Někdy též nazývaná jako super Cascade. Aroma je květinové a citrusové. Převážně citrus, ale s podtónem citronové trávy a často jehličí

20.05.2018 12:24

POPTÁVKA PO BRIGÁDNÍ VÝPOMOCI NA OBSLUHU A DO KUCHYNĚ

Vážení přátelé,
    stále je v platnosti poptávka po brigádní síle na obsluhu a jako výpomoc do kuchyně z důvodu rozšíření našeho týmu na letní sezónu (ale klidně už třeba od teď).
    Časová flexibilita výhodou. Vytíženost zejména čtvrtek - neděle dle předchozí domluvy. Žádné zázraky ani zvláštní schopnosti nevyžadujeme, pouze chuť pracovat. Nabízíme příjemné finanční ohodnocení a fajn kolektiv.
Více info na e-mailu info@hostinecuvlachu.cz nebo na tel.: 603220247.
Moc děkujeme za případná doporučení či šíření a sdílení dále!

Kontakt

Hostinec u Vlachů

info@hostinecuvlachu.cz

Jamné 30
Tišnov
666 01

549427001, 603220247

Vyhledávání

Aktuální akce

V této rubrice nejsou žádné články.

OTEVÍRACÍ DOBA

pondělí ZAVŘENO
úterý ZAVŘENO
středa 16.00 - 22.00hod.
čtvrtek 16.00 - 22.00hod.
pátek 16.00 - 23.00hod.
sobota 11.00 - 23.00hod.
neděle 11.00 - 19.00hod.

 

Najdete nás též na:

        

Sphere card

   Klikněte na odkaz a přidejte se k našim fanouškům na Facebooku 

TOPlist

NAVRCHOLU.cz

 

Nekuřácká restaurace Free wi-fi

 

Hostinec u Vlachů © 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode