VÍNO

"Víno povzbuzuje ducha, rozněcuje srdce, zbavuje neklidu, vyvolává veselí. Chudý se pokládá za bohatého, černé chmury se rozplývají a čelo se vyjasňuje." - Ovidius

    Vína nenakupujeme anonymně ve velkoobchodě či od dovozců, ale jezdíme si pro ně sami přímo do jednotlivých vinařství. Do naší nabídky je vždy vybíráme na základě degustace přímo s vinaři i s prohlídkou jejich vinic, abychom vám mohli zprostředkovat kompletní informace a nabídnout to nejlepší.
    Všechna vína z naší nabídky si můžete zakoupit i domů, a to dle speciálního ceníku, který vám na požádání rádi poskytneme. Taktéž můžeme připravit dárková balení či dovážku vybraného vína až domů.  Informujte se u obsluhy!

RÁDI VÁM S VÝBĚREM VÍNA PORADÍME
    Neostýchejte se poradit o výběru vhodného vína s Michalem Kadlecem. Je absolventem čtyř stupňů sommelierského studia ve Vinařské akademii, absolventem degustátorských kurzů v Národním vinařském centru, držitelem degustátorských zkoušek podle ČSN 8586-2, hodnotitelem vín na soutěžích a aktivním účastníkem sommeliérských i degustátorských soutěží. Rád Vám poradí dle Vaší chuti, nálady, společnosti, pokrmu či délky pobytu u nás. 
    Pokud si chcete nějakou láhev zakoupit domů či jako dárek, rádi poskytneme speciální ceník a víno, vč. dárkového balení, připravíme.
 
 
 

ZASTOUPENÁ VINAŘSTVÍ A VÍNA V NABÍDCE

KAMIL PROKEŠ VINAŘSTVÍ, Velké Němčice, Velkopavlovická podoblast

    Jeho vína vznikají ve vinařském dvoře ve Velkých Němčicích. Důsledně se drží zásady zachování terroir, vyloučení chemických přípravků a minimalizace enologických zásahů. Bílá i červená vína se vyrábějí především v keramických nádobách o objemu 200 až 1000 litrů. Zdrojem hroznů jsou vlastní dvouhektarové vinohrady.
GUT KELLERSTÖCKL, Ketzelsdorf, Weinviertel

    Gut Kellerstöckl je provozováno v Ketzelsdorfu po několik generací. Vinohrady Horsta Schuckerta se rozprostírají na 25 hektarech v okolí vinařského města Poysdorf. Pro zpracování hroznů používá nejmodernější technologie a fermentace probíhá v nerezových tancích.
WEINGUT TAGWERKER, Herrnbaumgarten, Weinviertel

    Vinařství je spravováno již v třetí generaci. Markus Tagwerker, který důkladnou péčí o cca 25 hektarů vinic na nejlepších vinicích v okolí-Johannesbergen, Altenbergen či Hödeln produkuje krásná suchá bílá vína v typická pro daný region.
Vinařství VILAVIN, Dobré Pole u Mikulova, Mikulovská podoblast

Vinařství VILAVIN si zakládá zejména na velmi šetrném zpracování hroznů pomocí gravitace v novém, šestipatrovém vinařství. Vinařské vybavení, které je rozmístěno v jednotlivých patrech včetně podzemí, je navrženo tak, aby samotná gravitace postačila k přepravě od bobule, přes rmut, prokvašený rmut, mošt, odkalený mošt, mladé víno, až k zralému hotovému vínu tím nejjemnějším přirozeným pohybem. A můžeme potvrdit, že na výsledných vínech je to velmi pozitivně znát! 
Weingut HIRTL, Poydorf, Weinviertel

    Současní vlastníci Martin a Andrea Hirtlovi jsou již několikátou generací v rodině, která se výrobou vína a vinohradnictvím zabývá už téměř 300 let! Jejich vlajkovou lodí je Veltlín zelený. Ten dělají v několika podobách, kvalitativních stupních a v nabídce mají i několik ročníků. Hirtlovi obhospodařují na 20 hektarů vinic právě v okolí Poysdorfu a na třetině jejich vinohradů je vysazen právě již zmíněný Veltlín. 
Vinné sklepy SKALÁK, Skalka u Kyjova, Slovácka podoblast 

    Vinařství bylo založeno v roce 2003 a v současné době obhospodařuje cca 25ha vlastních vinic v integrované produkci. Viniční tratě leží v katastru Kyjova a obce Skalky. Největší úspěchy však slaví vína z Nechvalínských teras, které jsou jedny z nejlepších viničních tratí na Slovácku.

Redukovaná sklizeň hroznů a špičkové technologie dávají vzniknout špičkovým vínům, u kterých je nejdůležitější typická odrůdová chuť a charakter regionu.


Všechna vína, která máme u nás v restauraci v nabídce, můžete taktéž zakoupit v e-shopu
www.MiKwine.cz

 

 

NAJDETE NÁS TÉŽ NA:

               

   NAVRCHOLU.cz

NEWSLETTER

Chcete mít přehled o tom co chystáme, co máme v nabídce a co je u nás nového?
Odběr novinek na Váš e-mail.